Logo foto.milansivak.cz
Milan Sivák

S láskou otec, manžel, syn, strýc, zeť, nadšený amatérský fotograf, profesí programátor

Sociální sítě

Katastrofy lidského těla...prima...

Detaily

05. říjen 2014

WEB : www.haraseni.cz/silena-vystava-voskovych-figurin-k

Katastrofy lidského těla - to je název vskutku originální a neobvyklé výstavy, která se těší stále přibývajícímu počtu nadšených návštěvníků. Čtyřiadvacet voskových figurín znázorňuje skutečné lidi, kteří se už od narození odlišovali od ostatních. A to kvůli nejrůznějším genetickým vadám. Návštěvníci uvidí skutečně unikátní figuríny, například nejmenšího člověka planety, muže se čtyřmi očima, několik siamských dvojčat či muže s vlčím syndromem.

0:
Hypertrichóza neboli nadměrné ochlupení, zvané též "syndrom vlkodlaka", je velmi vzácné genetická porucha, jejímž charakteristickým projevem je nadměrný růst ochlupení po celém těle včetně obličeje. První "vlčí muž" byl takto diagnostikován v roce 1556 a od té doby bylo na světě registrováno pouhých 40 případů

1:
Johnny Eck - Živil se jako kabaretní umělec, jeho akrobatické kousky ho proslavily po celých USA. Hrál ve slavném kontroverzním filmu z roku 1932 - Zrůdy

2:
Aloisia Wagner - Narodila se v německu. Byla označována jako žena - váza. Celý život pracovala v cirkusech, se kterými procestovala řadu zemí. Značné popularity se dostávalo jejímu vystoupení s neobvykle vysokým partnerem.

3:
Opilec - Ve středověku na území dnešního Německa vynalezli velice svéráznou "odvykací kúru". Tento muž posedlý touhou po alkoholu, byl za trest navlečen do pivního sudu.

4:
Hašteřivé ženy - Středověké právo útrpné se doslova vyžívalo v různých neobvyklých formách trestů. Tyto dvě postarší dámy byly odsouzeny za svou příliš výbušnou povahu.

5, 6:
Perri - Charakterizovaly jej velmi velké oční bulvy, takže nemohl zavírat oči ani ve spánku. Celý život pracoval v různých cirkusech, varieté a podobných podnicích. Mel přezdívku "vážka".

7, 8:
Foma Ignatiev - Žil v Rusku v 19. století. Jeho dědičná anomálie spočívala ve srůstu prstů, připomínajícím račí nebo krabí klepeta.

9, 10:
Grace McDaniel - Vyhrála soutěž o nejošklivější ženu světa. Vydělávala si v cirkusech. Byla několikrát vdaná. Porodila syna, který byl později jejím manažerem až do její smrti v roce 1958.

11, 12:
Oficiální popis bohužel nemám, jen vím že neměl jeden krční obratel a dokázal hlavu otočit na obě strany o 180°

13:
Rosalia Bradford - Původně vážila 544 kg. Vlastní vůlí dokázala zhubnout na 326 kg. V roce 1990 podstoupila několik plastických operací. V současnosti váčí necelých 81 kg.

14, 15, 29:
Madamme Mignon - Vystupovala v cirkusech v 70. letech jako žena - tučňák. Její anatomická vada spočívala v tom, že neměla stehení ani lýtkové a bércové kosti. Zdeformované ruce postrádaly dlaně.

16, 17:
Giovanni a Giacomo Toccsi - Siamská dvojčata ze Sardinie žila v letech 1877-1930. Tocsi vystupovali s berlínským divadlem Panoptikum. Kariéru zakončili v roce 1912. Oženili se a usadili v Benátkách.

18, 19:
Lazarus a Joannes Baptista Colloredo - Siamská dvojčata původem v Itálie v 17. století procestovala celou Evropu. Joannes, který vyrůstal z hrudi kompletně vyvinutého bratra po celý život nic nejedl ani nepil a byl označován jako cizopasník, i když Lazarus se k němu choval velmi vlídně.

20, 21:
Lolo Ferrari - Pocházela z Francie. Přes plastickou operaci je zapsána jako žena s největšími ňadry. Pro svůj pseudonym měla značné problémy s automobilkou stejného jména. Zemřela v roce 2000.

22, 23:
Lolo Ferrari - Pocházela z Francie. Přes plastickou operaci je zapsána jako žena s největšími ňadry. Pro svůj pseudonym měla značné problémy s automobilkou stejného jména. Zemřela v roce 2000.

24:
Jednooký - Tento člověk dosud žije v USA a za každou cenu uniká popularitě. Odmítá veškeré nabídky na veřejné produkce.

25:
Bill Durks - Narodil se s rozpůlenou tváří, nos a rty byly doslova rozděleny na dvě části. Jezdil s cirkusem jako muž se "třema" očima.

26:
Čtyřoký - Tento člověk žil na přelomu 19. a 20. století v Anglii. Měl dokonalý zrak a mohl se dívat každým okem jiným směrem.

27:
Edward Nordake - Měl dva samostatné obličeje, nacházející se na obou stranách hlavy. Když jedna tvář plakala, mohla se druhá smát. narodil se v USA na konci 19. století.

28:
Var Boset - Indián Var se narodil počátkem 20. století bez rukou. Pracoval v cirkusech, kde udivoval návštěvníky perfektní střelbou z luku na letící cíl pouze pomocí nohou.

30, 31:
Buster Simcus - Své doby nejtlustší člověk na světě. narodil se v roce 1959 a žil v Dallasu. Když v roce 1995 dosáhla jeho váha 610 kg, úspěšně se podrobil odtučnovací kúře.

32, 33:
Clementine Deleit - Clementine vedla s manželem vlastní kavárnu s názvem U ženy s bradkou, kde nikdy nebyla volná místa. Po smrti manžela vystupovala v cirkusech.

TAGY : katastrofy, lidského, těla, voskové, figuríny